Історія Корпорації "ВЕСТА"

Після розпаду СРСР всі акумуляторні заводи залишилися за межами України. В незалежній Україні відчувався гострий дефіцит акумуляторів. Імпортована продукція часто була незадовільної якості і не мала гарантій від виробника.

На початку 90-х років група вчених Академії наук України під керівництвом В.А. Дзензерського виступила з ініціативою створення вітчизняного акумуляторного виробництва. Пізніше В.А. Дзензерський запропонував концепцію створення та розвитку нової галузі промисловості України з виробництва свинцево-кислотних стартерних акумуляторних батарей, спочатку малообслуговуваних, а потім герметичних. Ідея отримала підтримку в академічних колах, місцевих та центральних органах влади.

1992 р.

В.А. Дзензерський організовує ПАТ "ІСТА" в рамках концепції створення та розвитку нової галузі промисловості України з виробництва свинцево-кислотних стартерних і промислових акумуляторних батарей.

1994-1995 рр.

Будівництво та введення в експлуатацію першого акумуляторного заводу в Україні - ЗАТ "ІСТА-Центр" з проєктною потужністю 1,3 млн. стартерних батарей на рік.

1997-2001 рр.

Створення науково-промислової корпорації "ІСТА", на базі якої здійснюється проєктування та будівництво двох підприємств: другого акумуляторного заводу з виробництва важких стартерних батарей - Державного об'єднаного заводу "Енергоавтоматика" з проєктною потужністю 1 млн. шт. на рік; заводу з переробки відпрацьованих акумуляторів, відходів і лому свинцю на свинець і свинцеві сплави - ТОВ "Укрсплав" з проектною потужністю до 30 000 тонн на рік.

2001 р.

Заводи ЗАТ "ІСТА-Центр", ДОЗ "Енергоавтоматика" і ТОВ "Укрсплав" входять до Національної аккумуляторної корпорації (НАК) "ІСТА" і набувають нових акціонерів.

2002 р.

Організується завод "ВЕСТА", який стає головним підприємством Міжнародної науково-промислової корпорації (МНПК) "ВЕСТА", створеної в рамках реалізації масштабного інноваційного проєкту загальнодержавного значення "Розробка і виробництво новітніх автономних інтегрованих систем енергопостачання з використанням сонячних енергетичних систем, вітроустановок і енергонакопичувачів" і є його виконавцем. Проєкт пройшов комплексну державну експертизу і рішенням Кабінету Міністрів України в 2002 р. був визнаний "пріоритетним і особливо важливим для держави".

2003 р.

Участь у пуско-налагоджувальних роботах, навчанні персоналу та запуску нового акумуляторного заводу Узбецько-американського СП "Узэксайд" м. Джизак (Узбекистан), виробнича потужність якого складає 1 млн. стартерних батарей на рік, загальна площа виробничих приміщень більше 13 000 кв.м.

2003 р.

Створення торгово-закупівельного будинку (м. Дніпро, Україна), який стає частиною МНПК "ВЕСТА" і на базі якого створюються відділи продажу акумуляторної продукції, проводиться набір і навчання персоналу. З 2005 р. торгово-закупівельний будинок бере на себе функції обслуговування заводу "ВЕСТА" з постачання комплектуючих і сировини, а також починає активно просувати продукцію на цільові ринки (Україна, країни СНД і Європи).

2004 р.

Створення товарно-сировинного логістичного комплексу (м. Дніпро, Україна), який стає частиною МНПК "ВЕСТА" і містить спеціалізовані складські приміщення загальною площею понад 12 000 кв.м. і транспорт. З 2005 р. логістичний комплекс починає обслуговувати завод "ВЕСТА" і надавати послуги зі складування, зберігання, сортування, завантаження-вивантаження готової продукції, сировини і матеріалів.

2005 р.

Введення в експлуатацію сучасного високотехнологічного заводу з виробництва стартерних акумуляторних батарей "ВЕСТА" (м. Дніпро, Україна). Загальна площа виробничих приміщень заводу складає понад 31 000 кв.м. Виробнича потужність підприємства становить — 3,6 млн умовних батарей на рік.

2008-2010 рр.

Спеціалістами МНПК "ВЕСТА" будується та вводиться в експлуатацію ще одне сучасне підприємство (м. Дніпро, Україна) з додатковою виробничою потужністю 4 млн акумуляторів на рік, яке за рівнем технічного забезпечення та технологій не має аналогів не лише в СНД, але і в Європі. Окрім стартерних акумуляторних батарей, на потужностях заводу планується випуск VRLA батареї з AGM-сепаратором, які мають широкий спектр застосування, як для новітніх автомобільних систем START/STOP, так і як для тягових акумуляторів, а також стаціонарні енергонакопичувальні. Загальна площа виробничих приміщень підприємства складає більш як 31 000 кв.м.

×
Екологічний контроль
×